Jak być zmotywowanym i jak się motywować? 7 prostych kroków na bycie bardziej zmotywowanym!

Jak być zmotywowanym

 

Jak być zmotywowanym i jak się motywować? 7 prostych kroków na bycie bardziej zmotywowanym! 

 
Nie oszukujmy się, każdemu z nas prędzej czy później brakuje paliwa w baku o nazwie “motywacja“. Może to wynikać z nadmiaru obowiązków, zbyt dużej ilości spraw do ogarnięcia w ciągu dnia, ale także paradoksalnie może się to zdarzyć osobą, które nic nie muszą robić. Wynika to m.in. z tego, że nie znaleźli w swoim życiu jeszcze jego sensu, nie za bardzo wiedzą co mają z nim począć.
 
Motywacja jest to nic innego jak połączenie determinacji z konsekwencją! I o tym będziemy dziś tu mówić. Setki książek (na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj książka Jeffa Hadena pt. Mit motywacji, polecamy!), artykułów i publikacji mówi o tym, czym jest i jak sobie radzić z tym, aby być zmotywowanym. Niestety każda z nich często przestawia sprzeczne opinie. Jedni mówią o tym, że trzeba znaleźć cel, do którego będziemy dążyć. Drudzy, że motywacja jest zawsze w nas i musimy w nią wierzyć, a na pewno się pojawi (nasze ulubione!), a trzeci mówią o tym, że trzeba zacząć coś robić. Okej to jak się w takim razie w tym wszystkim połapać? Pozwól w takim razie, że Ci pomożemy! Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie takie pytanie:
 

Jak się zmotywować?

Jak być zmotywowanym?

Jak zmotywować się do nauki?

Jak zmotywować się do pracy?

Jak się zmotywować do zmiany? 

Jak się zmotywować do działania? 

 
To ten artykuł i ta metoda pozwolą Ci zmotywować się do działania. Jakiegokolwiek, serio! Warto przeczytać ten artykuł do końca, bo mamy dla Ciebie przygotowaną niespodziankę, który jeszcze bardziej wzmocni Twoją codzienną motywację
 
Motywacja do działania
 
Musisz w tym kroku znaleźć rzecz lub element w swoim życiu, czy to zawodowym czy prywatnym, który nie jest do końca tak pozytywny jak byś sobie tego życzył. Najpierw musisz do zidentyfikować, a potem możesz się zabrać za pracę nad motywacją. Co to takiego może być? 
 
– złe oceny w szkole
– nadwaga
– nieczytanie książek 
 
 
Motywacja do zmiany
 
Wszystkie dobre rzeczy, zmiany, czy nawyki powstały w momencie znalezienia mocnego “dlaczego”! Ty a nie nikt inny musisz wiedzieć, czemu chcesz mieć lepsze oceny, zgubić kilogramy czy czytać książki. Musisz znaleźć sobie odpowiedni argument, który przekonuje Cię do tego, że warto nad tym pracować. Te Twoje “dlaczego” musi być na tyle mocne, aby w te najgorsze dni, kiedy się nic nie chce, Ty wiesz DLACZEGO to robisz, DLACZEGO chcesz być zmotywowany. Patrząc na wcześniejsze przykłady może to być:
 
– chęć pójścia na dobre studia 
– nie chcesz mieć w przyszłości problemów zdrowotnych związanych z otyłością 
– chęć bycia bardziej oczytanym / kreatywnym
 
Musisz znaleźć swoje DLACZEGO. Dlaczego miałbyś to robić? Zastanów się dobrze! 
 
Motywacja do nauki
 
 
Jest to miejsce na Twoją kreatywność oraz optymizm, ponieważ ustalasz tutaj długoterminowy cel, do którego będziesz stale dążył. Patrzysz w przyszłość i wyobrażasz sobie siebie po wprowadzeniu tych zmian. Widzisz jak zmieniło się Twoje życie. Jest wizja idealnego scenariusza, który sprawia, że jesteś najbardziej zadowolony z końcowego efektu. Warto tu poświęcić chwile na to, aby zastanowić się, jaki efekt najbardziej nas zaspokoi. 
 
– masz same 5-tki w szkole
– schudłeś 10 kg czy masz 6-paka
– czytasz kilkanaście czy kilkadziesiąt książek rocznie 
 
Motywacja do zmiany
 
O ile wodzę fantazji mogliśmy trochę popuścić w poprzednim kroku, to tutaj podchodzimy do tego celu realistycznie. Wyznaczając bardzo ambitny cel i nie dzieląc go na mniejsze cele, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie uda się go nam osiągnąć. Przykładem są tu ludzie z “noworocznymi postanowieniami”. Zakładają oni sobie, że zaczną ćwiczyć kilka razy w tygodniu, gdzie do tej pory wcale nie ćwiczyli. Rzucą palenie od razu, a wcześniej palili kilka paczek tygodniowo czy ograniczają korzystanie ze social mediów, gdzie do tej pory spędzali przed nimi kilka godzin dziennie. Przykłady możemy mnożyć. Wszystkie te osoby jednak łączy to, że doszli może co najwyżej do kroku trzeciego i zapomnieli co dalej! 
 
Dzielimy w takim razie nasz długoterminowy cel na mniejsze cele, aby móc cieszyć się realizacją każdego z nich. Dzięki temu świętując każdy z tych małych sukcesów, dolewamy przysłowiowego paliwa z motywacją i napędzamy się jeszcze bardziej do działania. Budujemy dzięki temu konsekwencje w wykonywaniu tego nowego nawyku, ale także determinację, bo małe sukcesy zwiększają naszego ego i pewność siebie. Jak to może wyglądać na podstawie wcześniejszych przykładów:
 
– jeśli Twoim celem są same 5-tki, a do tej pory dostawałeś same trójki, warto zacząć od poprawy tego stopnia na czwórki
– jeśli Twoim celem jest schudnąć 10 kg warto, abyś zaczął od utraty 1 kg na pół miesiąca lub miesiąc 
– jeśli Twoim celem jest czytanie kilkunastu książek rocznie, a do tej pory nie czytałeś wcale, warto zacząć czytać, chociaż 15 minut dziennie 
 
 
Motywacja do pracy
 
Od razu, dokładnie! Nie czekaj na nowy tydzień, miesiąc, rok. Zacznij działać od razu, już, teraz! Jeff Haden o motywacji mówi tak:
 
Motywacja to nie jest coś takiego, co spada na Ciebie jak grom z jasnego nieba. Motywacja zastaje Cię w trakcie wykonywania już jakiejś czynności. 
 
W 100% się z tym zgadzamy. Samo znalezienie “dlaczego”, wyznaczenie długoterminowego celu i podzieleniu go na mikrocele nic Ci nie da, jeśli nie zaczniesz działać już.
W takim razie, 5….4….3….2….1….. działaj! 
 
Motyaktywator
 
Niczym trudnym jest zrobieniu czegoś w dniu, w którym nam się chce. Sztuką jest za to, aby robić coś wtedy kiedy nam się nie chce! I w tym punkcie musimy wrócić do kroku drugiego! Dlatego tak ważnym jest, aby wybrać mocne, odpowiednie i przekonujące Ciebie “dlaczego”. Jeśli wybraliśmy je za słabe, na przykład:
 
– chciałeś mieć lepsze oceny dla rodziców, aby byli z Ciebie dumni i sprawiali Ci prezenty, czy komplementy – w gorszy dzień machniesz na to ręką i powiesz coś w stylu “pogadają, pogadają i zapomną”
– chciałeś schudnąć żeby się z Ciebie nie śmiali – w gorszy dzień pomyślisz sobie “śmiali się do tej pory i to przeżyłem to przeżyje i dalej”
– chciałeś czytać, bo pomyślałeś że czytanie jest fajnie – w gorszy dzień pomyślisz sobie “tyle przeżyłem nie czytając książek to i przeżyje dalej”
 
Konsekwencja w tym kroku jest uzależniona od Twojego “dlaczego”. Wszystko do tego wraca, więc jeśli chcesz być zmotywowany stale, musisz wybrać właściwe DLACZEGO.
 
Jak być zmotywowanym
 
Jest to ostatni krok, nie bez przyczyny ma związek z numerem 7, powszechnie uważanym za szczęśliwy. Chodzi o to, abyś zauważał te małe sukcesy i w jakiś sposób się nagradzał, np. idąc do kina z partnerem / partnerką, robiąc sobie dzień relaksu, dzień od diety, kupująć książkę itp. Ma to być dla Ciebie nagroda za osiągnięcie małego sukcesu i zmotywowania Cię do tego, abyś nie przestawał w staraniach. Większość zmian ludziom nie wychodzi, dlatego że myślą, że każdego dnia muszą robić, to co sobie postanowili. Nic bardziej mylnego. Chwila oddechu, “dzień wolny” od zmiany wpływa tylko i wyłącznie pozytywnie. Nabieramy oddechu i zbieramy motywację do tego, aby jeszcze bardziej działać!
 
 
 
I to jest 7 prostych kroków do tego, jak być bardziej zmotywowanym, jak zmotywować się do działania / do pracy / do zmiany. Zastosowanie się do tych kroków pozwoli Ci wdrożyć w życie jakiekolwiek postanowienie, zmianę czy nawyk, który chciałbyś, aby pozytywnie wpłynął na Twoje życie. 
 
Dodatkowo jesteśmy w trakcie tworzenia produktu, który zmyślnie nazwaliśmy – motyaktywator. Będzie to codzienna dawka motywacji i aktywizacji, która ma na celu pomóc Ci w realizacji Twoich celów. 
 
Link, do produktu poniżej:

Moty-Aktywator! – Codzienna dawka motywacji!

200,00 z VAT (brutto)

Skupimy się na tym co jest dla Ciebie najbliższe każdego dnia, abyś otrzymał MOTYWACJE oraz AKTYWACJE.
Motywacja to zarysowanie tematu dnia, cytaty, ciekawostki i statystyki lub pytania pobudzające do refleksji. Aktywacja to nic innego jak krótkie, konkretne zadanie do wykonania danego dnia, dzięki któremu Twój rozwój stanie się jeszcze prostszy niż myślisz, a motywacja będzie stale na najwyższym poziomie.
Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie takie pytanie to ten produkt jest idealny dla Ciebie!

Jak się zmotywować?

Jak być zmotywowanym?

Jak zmotywować się do nauki?

Jak zmotywować się do pracy?

Jak się zmotywować do zmiany?

Jak się zmotywować do działania?

 

MOTY-AKTYWATOR – JAK TO DZIAŁA?

  1. Podejmujesz wyzwanie i zamawiasz produkt
  2. Opisujesz w informacjach dodatkowych swój codzienny harmonogram, abyśmy mogli dostosować godziny wysyłki Twojej codziennej aktywacji każdego dnia na Twojego maila!
  3. Wykorzystujesz swoją motywację każdego dnia!

Cena Twojej codziennej aktywacji to koszt 1 ZŁ DZIENNIE!

Opis

Motywacja jest to nic innego jak połączenie determinacji z konsekwencją! I o tym będziemy dziś tu mówić. Setki książek (na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj książka Jeffa Hadena pt. Mit motywacji, polecamy!), artykułów i publikacji mówi o tym, czym jest i jak sobie radzić z tym, aby być zmotywowanym. Niestety każda z nich często przestawia sprzeczne opinie. Jedni mówią o tym, że trzeba znaleźć cel, do którego będziemy dążyć. Drudzy, że motywacja jest zawsze w nas i musimy w nią wierzyć, a na pewno się pojawi (nasze ulubione!), a trzeci mówią o tym, że trzeba zacząć coś robić. Okej to jak się w takim razie w tym wszystkim połapać? Pozwól w takim razie, że Ci pomożemy!
Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie takie pytanie to ten produkt jest idealny dla Ciebie!

Jak się zmotywować?

Jak być zmotywowanym?

Jak zmotywować się do nauki?

Jak zmotywować się do pracy?

Jak się zmotywować do zmiany?

Jak się zmotywować do działania?   

Przykładowy dzień I 

Motyaktywator dzień I

  
Przykładowy dzień II  

Motyaktywator - dzień II

 

 

 

 

 

 

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Moty-Aktywator! – Codzienna dawka motywacji!”

Ten wpis nie rozwiązał Twojego problemu? Napisz do nas

Jak mamy się do Ciebie zwracać?
Wpisz swój mail abyśmy mogli napisać
Wpisz numer telefonu abyśmy mogli oddzwonić
Opisz wyzwanie, które wspólnie zrealizujemy!

Leave a Comment

0
    0
    Twoje inwestycje
    Twój koszyk jest pusty