Cold Mailing, czyli tzw. zimne wiadomości e-mail. – Czym są i jak je stosować?

Cold mailing

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci mniej niż 12 minut

Cold mailing – co to jest i jak to stosować w sprzedaży? 

W dzisiejszych czasach kontakt z klientem odbywa się na wiele różnorodnych sposobów. Nie musi być to tradycyjne spotkanie biznesowe, czy tzw. zimny telefon opisywany w naszym artykule , ale również kontakt za pośrednictwem poczty e-mail.  

 

Cold mailing – Czym jest?

W branży sprzedaży jest to wiadomość, której nie spodziewa się odbiorca, zaś jest to jasny, zwięzły i konkretny komunikat mający na celu wykonanie konkretne działanie, czyli tzw. CTA.  Call – To – Action, rozwijając skrót jest to konkretne, wartościowe, zamierzone oraz mierzalne działanie użytkownika. Może być to np. kliknięcie w link, zarejestrowanie się do konta, zakup produktu, lub chociażby odpowiedź na wiadomość e-mail. 

Cold mailing – Jak robić to skutecznie? Co się sprawdza?  

Sposobów na wykonanie cold mailingu jest sporo i nie każdy jest skuteczny. Jak to zwykle bywa w naszej branży, nie ma jednej i ostatecznej odpowiedzi ale jest wiele takich, które zwiększają Twoją skuteczność. 
My również znaleźliśmy te elementy, które z naszego doświadczenia znajdują swoje zastosowanie w wykonywaniu tzw. cold maili.  

Cold Mailing – Schemat wiadomości 

Schemat Cold Mailingu jest zależny od celu jaki chcemy osiągnąć. Tak jak opisywaliśmy wyżej, celów cold mailingu, może być naprawdę sporo. Znaleźliśmy jednak jeden uniwersalny schemat, który powinien być zachowany przy sporządzaniu skutecznego planu cold mailingu.  

Szczegółowy artykuł na temat zimnych wiadomości e-mail, którego jesteśmy autorami znajdziesz na stronie www.biznesinfo.pl 

Cold mailing – co kryje się pod tajemniczą nazwą? Eksperci wyjaśniają – przeczytaj cały artykuł klikając w poniższy

https://www.biznesinfo.pl/cold-mailing-co-kryje-sie-pod-tajemnicza-nazwa-eksperci-wyjasniaja

 

Ten wpis nie rozwiązał Twojego problemu? Napisz do nas

Jak mamy się do Ciebie zwracać?
Wpisz swój mail abyśmy mogli napisać
Wpisz numer telefonu abyśmy mogli oddzwonić
Opisz wyzwanie, które wspólnie zrealizujemy!

Leave a Comment

0
    0
    Twoje inwestycje
    Twój koszyk jest pusty