Jak budować nawyki?

Jak budować nawyki

Jak budować nawyki?

 
Życie oparte jest na nawykach. Jakość naszego życia zależy od jakości naszych nawyków. Na szczęście każdy z nas jest kowalem własnego losu! Mimo, że pewnych nawyków nie da się pozbyć, to można je skutecznie podmienić na bardziej wartościowe. Jak w takim razie wyrobić nawyki?
 
 
1️⃣ Zidentyfikuj mało wartościowy nawyk – np. jedzenie słonych przekąsek, spanie do późnych godzin, nagminne korzystanie z telefonu.
 
 

2️⃣ Zastanów się czy wpływa na Ciebie korzystnie – szybki i niezdrowy przyrost wagi, ospałość w ciągu dnia, strata czasu.


3️⃣ Znajdź dobrą alternatywę, która poprawi Twoje samopoczucie i “zaplusuje” w przyszłości – zdrowe przekąski w postaci owoców, warzyw i orzechów (mniejsza waga i procent tkanki tłuszczowej = większa atrakcyjność), poranne treningi (zdrowy i wypoczęty organizm = lepsze samopoczucie), czytanie książek (inwestycja czasu w własny rozwój = większa wiedza)


4️⃣ Zdecyduj się na zmianę i wprowadź ją małymi krokami w życie – 1 nawyk na raz i pamiętaj że nie od razu Rzym zbudowano (jeśli codziennie spędzasz 4h przed telefonem ciężko Ci będzie od razu ograniczyć to godziny).


5️⃣ Zauważaj i doceniaj nawet mały postęp – taka mała motywacja pozwoli na konsekwentne trzymanie się nowego postanowienia.


6️⃣ Nie załamuj się i nie poddawaj – nawet jeśli jednego dnia nie dałeś rady, następnego masz nową szansę, aby spisać się lepiej!

 

Budowanie nawyków

Ten wpis nie rozwiązał Twojego problemu? Napisz do nas

Jak mamy się do Ciebie zwracać?
Wpisz swój mail abyśmy mogli napisać
Wpisz numer telefonu abyśmy mogli oddzwonić
Opisz wyzwanie, które wspólnie zrealizujemy!

Leave a Comment

0
    0
    Twoje inwestycje
    Twój koszyk jest pusty